سایت شیک : طراحی سایت

نظر وزیر ارتباطات درباره پلت فرم های داخلی

نظر وزیر ارتباطات درباره پلت فرم های داخلی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بخش خصوصی پیشران توسعه و حافظ استقلال کشور است،  تاکید کرد که بمنظور حل مشکلات این کسب وکارها و حذف موانع پیش روی این حوزه، طی روزهای آتی نماینده ویژه ای در زمینه کسب و کارهای دیجیتال منصوب خواهدنمود تا به مشکلات بخش خصوصی سریع تر رسیدگی شود.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در دیدار با فعالان و مدیران کسب وکارهای نوآفرین (استارت آپ ها) با اعلان اینکه مشکلات کشور با تاکید بر دانش و فناوری های نو حل می شود، اظهار داشت: تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی این است که فعالان بخش خصوصی را جدی بگیریم، برای اینکه شما پیشران توسعه و حافظ استقلال کشور هستید. ما هم اکنون پلت فرم های خوبی در کشور داریم که بدون وابستگی و با دانش و تخصص نیروی داخلی به مرحله بلوغ خود رسیده اند و خیلی از مشکلات کشور در زمینه های گوناگون را حل و تحریم ها را بی اثر و تبدیل به فرصت کرده اند.
وی افزود: به اعتقاد ما پلت فرم ها نقش بسیار مهمی را در حکمرانی نوین ایفاء می کنند و مرز کشورها در فضای مجازی جایی است که پلت فرم های آنها کاربر فعال دارند. هر جا که به جوانان اعتماد کردیم و خواستیم، آنها فعل خواستن ما را تبدیل به توانستن کردند و در نهایت برای کشور قدرت و ثروت تولید کردند و جوانان نخبه ما مولفه قدرت برای ما هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه رفع مشکلات قضایی استارت آپ ها، اظهار نمود: برای حل این مشکل کارگروه حمایت قضایی تشکیل می دهیم و برمبنای تجربه حضور در قوه قضاییه، انشالله این مشکلات را با تعامل حل می نماییم. کسانی که در فضای مجازی فعالیت می نمایند باید حقوق و تکالیف قانونی خودرا بدانند، تا با آرامش بیشتر و نگاه بلندمدت فعالیت کنند. ما باید به دنبال ارتقای جایگاه و حفظ استقلال کشورمان در این فضا باشیم و اگر کسب وکارهای پیشرو در زمینه فضای دیجیتال داشته باشیم حتما می توانیم روند مهاجرت نخبگان را هم متوقف و یا حتی معکوس نماییم.
زارع پور با اشاره به لزوم توجه جدی به حوزه اقتصاد دیجیتال اعلام نمود که کارگروهی در سطح دولت با بهره گیری از همه ظرفیت ها برای پشتیبانی از اقتصاد دیجیتال تشکیل خواهد شد. وی همین طور به معاونت فناوری و نوآوری این وزارتخانه فرمان داد تا موانع حضور شرکت های نوآفرین در بازار سرمایه را بررسی و برای حل آنها راه حل عرضه کنند و ابراز امیدواری کرد که طی یکی دو ماه آتی شاهد حضور اولین شرکتها در بورس باشیم.1400/06/23
11:54:33
5.0 / 5
1083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک