سایت شیک : طراحی سایت

رمزنگاری پشتیبان تاریخچه گفتگوها در واتساپ برقرار شد

رمزنگاری پشتیبان تاریخچه گفتگوها در واتساپ برقرار شد

سایت شیک: واتساپ رسما اعلام نمود همه کاربران این سرویس پیامرسان می توانند فایلهای پشتیبان تاریخچه گفتگوهایشان را رمزنگاری کنند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، واتساپ آزمایش بی سروصدای رمزنگاری فایل پشتیبان تاریخچه گفتگوها را اوایل تابستان امسال آغاز نموده بود و الان این توانایی را به رسما اعلام نموده است.

اگرچه پیامهای واتساپ از سال ۲۰۱۶ رمزنگاری شده اند اما این اپلیکیشن، رمزنگاری سر به سر را برای فایلهای پشتیبان که به آی کلود یا گوگل درایو متکی هستند، ارائه نکرده بود. اما با تازه ترین به روزرسانی، کاربران قادر خواهند بود گزینه رمزنگاری سر به سر برای فایلهای پشتیبان را قبل از پشتیبان گیری در سرویس ذخیره سازی ابری خود انتخاب کنند. واتساپ اعلام نمود کاربران می توانند تا چند هفته دیگر این بروزرسانی را دریافت نمایند.

واتس اپ در یک پست وبلاگ اعلام نمود هنگامی که رمزنگاری سر به سر فعال شود، نه واتساپ و نه فراهم کننده خدمات پشتیبان گیری قادر به دسترسی به فایل پشتیبان نخواهند بود. فایلهای پشتیبان با کلید رمزنگاری که بصورت رندوم و منحصر تولید می شود، رمزنگاری می شوند. کاربران دو گزینه خواهند داشت: می توانند بصورت دستی کلید ۶۴ رقمی را ذخیره کنند یا کلمه عبوری تنظیم کنند که می تواند برای دسترسی به کلید استفاده گردد.

اگرچه این توانایی فایلهای پشتیبان را ایمنتر می کند اما چند مورد وجود دارد که باید به خاطر سپرد. نخست اینکه اگر کاربر کلید رمزنگاری ۶۴ رقمی را از دست دهد، هیچ راهی برای بازیابی فایل پشتیبان خود نخواهد داشت. همین طور بااینکه واتساپ بتازگی قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه را اعلام نموده اما کاربران فایل پشتیبان رمزنگاری شده را تنها می توانند در دستگاه اصلی خود ایجاد کنند.

بر اساس گزارش انگجت، همین طور رمزنگاری سر به سر ضمانت نمی کند که گفتگوهای کاربران هیچ گاه به شیو ای که علاقه ای به آن ندارند، استفاده نشود. وب سایت پروپابلیکا بتازگی گزارش طولانی درباره استفاده واتساپ از ناظران انسانی منتشر نموده که به بازنگری گفتگوهایی می پردازند که از طرف کاربران واتساپ گزارش شده اند. پیش تر وب سایت اینفورمیشن گزارش کرده بود فیسبوک ممکنست سرگرم تحقیقات درباره هوش مصنوعی باشد که روزی بتواند برمبنای پیامهای رمزنگاری شده برای کاربران تبلیغات نمایش دهد. البته مدیر واتساپ دنبال کردن این فناوری از طرف این سرویس پیامرسان را تکذیب کرده است. بااینکه هیچ کدام از این موارد امنیت فراهم شده توسط رمزنگاری را نمی شکنند اما یادآور خوبی است که حریم خصوصی جدی گرفته شود و کاربران به وجود رمزنگاری سر به سر دلخوش نباشند.

منبع:

1400/06/21
11:11:56
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: بازی , خدمات , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک