سایت شیک : طراحی سایت

ساعت هوشمند و محتوای آی کلود سارقان را لو داد

ساعت هوشمند و محتوای آی کلود سارقان را لو داد

سایت شیک: گروهی از سارقان که با استفاده از ساعت هوشمند اپل مجرم دیگری را ردیابی و از او سرقت کرده بودند، با بررسی تصاویر و پیام های ذخیره شده در آی کلود حساب های کاربری شان به دام افتادند.


به گزارش سایت شیک به نقل از گیزموچاینا، ساعت هوشمند اپل قابلیت های جالبی دارد و پیش از این هم به نجات جان مردی که در رودخانه افتاده بود کمک کرده بود یا جان یک دوچرخه سوار در انگلیس را نجات داده بود. اما حالا به نظر می آید اپل واچ یک کاربرد دیگر هم دارد. بر اساس گزارشی از وزارت دادگستری آمریکا، ۷ سارق که با استفاده از اپل واچ مبادرت به ردیابی و سرقت ۵۰۰ هزار دلار از یک فرد مشکوک به دلالی مواد مخدر کرده بوده اند، به دام پلیس افتاده اند.
این مجرمان ساعت هوشمند را به سپر خودروی قربانی متصل و او را در منطقه کانکتیکت ردیابی کردند. بر اساس گزارش ها دارن لیندزی رهبر ۳۰ ساله این گروه از مجرمان در طرح خرید اپل واچ اپراتور AT&T ثبت نام کرده بود. وی در ۱۸ جولای ۲۰۲۰ میلاد همراه دو همدست خود خودروی قربانی را تا پارکنیگ هتلی دنبال کرد و پنجره آنرا شکست تا مواد مخدر و پول در وسیله نقلیه بیابد. اما این ۷ مجرم بعد از آنکه چیزی در خودرو نیافتند، محل را ترک کردند اما همچنان در کمین راننده خودرو بودند. روز بعد آنها قربانی را به زور سوار یک خودرو کردند که وی بعد از ضرب و شتم کلید کارت اتاق هتلش را به آنها داد. بعد از آن یکی از مجرمان همراه کیسه ای حاوی ۵۰۰ هزار دلار از اتاق خارج شد. بعد از آن مجرمان قربانی را در محلی خارج از شهر رها کردند. رهبر این گروه مجرم عکسی از انبوه پول نقد در آی کلود حساب کاربری خود آپلود کرد. یکی دیگر از اعضای گروه هم عکس مشابهی را گرفت که صورتش هم مشخص بود. جالب آنکه چند مدرک در ارتباط با سرقت همچون پیام هایی درباره رمز ساعت هوشمند از راه آی کلود حساب کاربری سارقان، آنها را لود دارد.


منبع:

1400/06/04
13:13:19
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: اپراتور , كاربر , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک